Seçtiğiniz kutlamayı tanıtan bir yazıyı defterinize yazınız.

Seçtiğiniz kutlamayı tanıtan bir yazıyı defterinize yazınız.

1
mhmtdmn 3.89K Rep.

Yaşadığınız yerde kutlanan bayram, festival, şenlik ve düğün gibi kültürel unsurlardan birini seçiniz. Seçtiğiniz kutlamayı tanıtan bir yazıyı defterinize yazınız. Yazınızda tanıttığınız kutlamanın insanların bir arada yaşamasındaki önemini de açıklayınız.

ahmet cevaplandı
0
ahmet 11.84K Rep.

Yaşadığımız yerde kutlanan bayramlardan, öğrencilerin ve bütün Türk halkının kutladığı 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını ele alabiliriz. 23 nisan 1920 Kurtuluş savaşımızın kazanılmasında cumhuriyetimizin kurulmasında önemli görevler üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş ve açılış günüdür. Bu gün Türk halkı için büyük bir dönüm noktasıdır. Meclisin açılması Türk halkı için kurtuluş savaşının kazanılması büyük bir motivasyon ve hadef kaynağı olmuştur.

23 Nisan 1920 yılında Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gündür. Her 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlarız. 23 Nisan’ın içinde bulunduğu hafta çocuk haftası olarak kutlanır. Bu haftada Uluslar arası Çocuk Şenliği düzenlenir. Şenliğe dünyanın çeşitli bölgelerinden çocuk grupları ülkemize davet edilir. Çocuklar, kendi ülkelerinin folklor oyunlarını oynar, dostluk ve barış duyguları paylaşılır.

Bu bayramlarda çoluk çocuk yaşlı ve genç herkes millet olmanın derin sevincini yaşar. Bu bayrama katılan herkes aynı duyguları paylaştığı aynı şeyleri düşündüğü için
aramızdaki bağ da çok kuvvetli bir hal alır. Bu özel günlerde insanlar aynı duyguları paylaşır ve biraraya gelerek birlikte zaman geçirir.

ahmet cevaplandı
×

Giriş Yap