Kurumların insan yaşamındaki önemini anlatan bir kompozisyon yazınız.

Kurumların insan yaşamındaki önemini anlatan bir kompozisyon yazınız.

0
bilgin 1.04K Rep.

Kurumların insan yaşamındaki önemini anlatan bir kompozisyon yazınız. Çok uzun yada çok kısa şöyle ortalama bir şey 100-200 kelime arası olabilir.

mhmtdmn düzenlenen soru
0
mhmtdmn 3.89K Rep.

Kurumlar, bunlar devlet kurumları veya sivil toplum kuruluşları olabilir, her biri toplumsal ihtiyaçlar ve toplumsal gelişmeler sonucu ortaya çıkmış, insanların hayatlarında önemli yerler edinen, önemli ihtiyaçları karşılayan kuruluşlardır.

Çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar vardır. Kamu veya sivil toplum kurumları, insanların sosyal hayatlarını kolaylaştırmak, güvenliklerini karşılamak için varlıklarını sürdürmektedirler. İnsanlar bu kurumların varlığı ile, örneğin eğitim kurumları ile, 7 yaşından 20 yaşına kadar bütün eğitim ve becerilerini alır, sonraki yetişkin hayatı için, ekonomik ve sosyal kazanımlar elde eder. Eğitim kurumları asgari düzeyde ücretsiz sunulmaktadır. Eğitim kurumunun üzerimizdeki etkisi her birimiz ayrı ayrı tam anlamıyla idrak etmekteyiz.

Hayatımız için olmazsa olmaz, eğitim gibi çok sayıda devlet kurumu vardır, bunlardan kısaca bahsedecek olursak, polis ve askeri kuruluşlar iç ve dış tehditlere karşı bizi korumaktadırlar. Maalesef güvenliğini olmadığı sınır komşularımızdan sonuçların neler olduğunu görmekteyiz. Milyonlarca insan güvenliğin olduğu ülkelere göçmek zorunda kalmışlardır.

İnsanların sosyal hayatında farklı ihtiyaçlarından dolayı bu kurumlar ortaya çıkmaktadır. Günün ihtiyaçlarına göre de yeni kurumların ortaya çıktığına şahit olmaktayız.

mhmtdmn cevaplandı
×

Giriş Yap