Günlük EURUSD Temel ve Teknik analizi yapabilir misiniz?

Günlük EURUSD Temel ve Teknik analizi yapabilir misiniz?

2
Ömer 11.91K Rep.

Günlük EURUSD Temel ve Teknik analizi yapabilir misiniz? EURUSD yönü nedir yukarı mı yoksa aşağı mı gidecek? EURUSD paritesinde ne tür işlem yapmalıyım?

bilgin cevaplandı
0
bilgin 1.04K Rep.

EUR/USD: Önemli bir katalizörün bulunmadığı günde, parite takip ettiğimiz 1,1235 direncinden satışlarla karşılaştı. Bu sabah ise 1,12 seviyelerinde hareket etmekte. Öğleden sonra TSİ 15:15’de ABD özel sektör istihdamı açıklanacak ve Tarım Dışı verisi için öncü gösterge olması açısından paritede hareketlilik yaşanması muhtemel. Beklenti geçen ay ile uyumlu şekilde 170 bin kişilik istihdam artışı. Zaten Tarım Dışı beklentisi de aynı seviyede. Ardından TSİ 17:00’de ISM hizmet endeksi takip edilecek. Endeksin tıpkı Pazartesi günü açıklanan imalat endeksi gibi sınırlı oranda geri çekilmesi bekleniyor. Avrupa bölgesinde ise TSİ 11:00’de PMI (Beklenti :52,9) bir saat sonra ise Haziran Perakende Satışlar verisi (beklenti :%0,1) kısmi oynaklık yaratabilir. Özetle, öğleden sonra ABD tarafında açıklanacak veriler parite hareketinde baskın olabilir. Verilerin
beklentiyi karşılayamaması durumunda ilk etapta 1,1270 seviyesi takip edilebilir. Bu seviyenin üzerinde ise 1,1310 bir sonraki direnç. Diğer taraftan olumlu verilerde 1,1150 seviyesinin altında 1,1120 ve 1,1075 takip edilebilir. Beklentilere paralel verilerde ise mevcut fiyatlama devam edebilir.

bilgin cevaplandı
0
bilgin 1.04K Rep.

ABD’den açıklanan verilerin beklentileri karşılayamaması sonrası doların değer kayıpları sürüyor. Bugün açıklanacak olan ADP istihdam rakamları paritenin yönünde belirleyici olabilir. ADP istihdam rakamlarının zayıf gelmesi halinde FED’in faiz yükseltme ihtimali azalabilir. Teknik olarak incelediğimizde, kısa vadeli yükseliş kanalı oluşturan paritenin 1.1190 seviyesi üzerinde tutunduğu sürece bu kanal içindeki hareketini sürdürmesi beklenebilir. 1.1240 direncinin aşılması paritede 1.1280 direncine dek sürebilecek yükselişlerin önünü açabilir.

Destek

bilgin cevaplandı
2
mhmtdmn 3.89K Rep.

FED’in faiz artışı ihtimalinin ABD’den açıklanan veriler sonrası zayıflaması EURUSD paritesinde yükselişleri destekliyor. Avrupa bankalarının stres testini başarıyla geçmesi ve bölgeden açıklanan verilerin beklentileri karşılaması paritenin 1,1100 seviyesinin üzerinde tutunmasında etkili oldu. Gözler bugün Avrupa Bölgesi üretici fiyat endeksi ve ABD’den PCE enflasyon verisinde olacak. Teknik olarak incelediğimizde, kısa vadeli yükseliş kanalının korunduğu paritede 1.1190 direncinin aşılması durumunda yükseliş eğilimi devam edebilir ve 1.1240 direnci hedeflenebilir. Söz konusu direncin aşılamaması halinde ise, 1.1140-1.1115 destek seviyeleri takip edilebilir.

destekfx

mhmtdmn cevaplandı
×

Giriş Yap