Evimizi ısıtmak için kullanabileceğimiz yakıtlarla ilgili bir poster hazırlayalım

Evimizi ısıtmak için kullanabileceğimiz yakıtlarla ilgili bir poster hazırlayalım

0
bilgin 1.04K Rep.

Evimizi ısıtmak için kullanabileceğimiz yakıtlarla ilgili bir poster hazırlayalım. Poster hazırlarken tercih edeceğimiz yakıtları; ekonomikliği, kirliliğe neden olma düzeyleri ve yenilenebilir veya yenilenemez enerji kaynağı olup olmadıklarını dikkate alalım.

mhmtdmn seçilmiş cevap

En iyi cevap

1
mhmtdmn 3.89K Rep.

Resimleri http://www.yardimcikaynaklar.com/evimizi-isitmak-icin-kullanabilecegimiz-yakitlarla-ilgili-bir-poster-hazirlayalim/ buradan alabilirsiniz veya görsellereden tek tek arayarak bulabilirsiniz. Ben burada sadece yazı olarak cevap vereceğim.

Yakıtlar, Odun, kömür, petrol ve petrol türevleri olarak gruplandırılabilir. Kabacada, Yakıtları katı, sıvı ve gaz olmak üzere üç sınıfa ayırabiliriz.

Katı Yakıtlar: Odun ve kömürün ısınma amacıyla kullanılmasıdır. Ekonomik olarak görülmesine rağmen oldukça çevreye zarar verir.

Sıvı Yakıtlar Petrolün damıtılması ile elde edilen yakıtlardır. Son yıllarda, bu kullanım oldukça azalmıştır. Çevreye oldukça çok zarar vermektedir.

Evimizi ısıtmak için petrol ürünleri kullanabiliriz, bu hem pahalı, hem çevre kirliliğine sebep olmakta hem de yenilenemez bir yakıttır.

Gaz Yakıtlar Yer altından çıkarılan gazların taşınarak enerji ve ısınma için kullanılmasıdır. Günümüzde hem ekonomik hem de doğaya en az zarar veren ısınma şekli budur.

Isınmada ısı yalıtımı da oldukça önemlidir. Isı yalıtımı yaparak, hem ekonomik kazanç sağlamış hem de doğaya daha az zarar vermiş oluruz.

Trafikteki araçlardan, konutlardan, fabrikalardan havaya salınan karbonmonoksit, karbondioksit, kükürtmonoksit gibi gazlar hava kirliliğine neden olur. Bu tür gazlar daha çok fosil yakıtların yanması ile açığa çıkar. Hava kirliliği solunum yolu ile ilgili pek çok hastalığa neden olur. Kronik bronşit, astım, nefes darlığı bu hastalıklardan sadece birkaçıdır.

mhmtdmn en iyi cevap seçildi
×

Giriş Yap