Erozyonla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının hangileri olduğunu ve bunların yaptıkları çalışmaları araştırınız.

Erozyonla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının hangileri olduğunu ve bunların yaptıkları çalışmaları araştırınız.

1
mhmtdmn 3.89K Rep.

Erozyonla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının hangileri olduğunu ve bunların yaptıkları çalışmaları araştırınız. Araştırma sonuçlarınızı görsel malzemelerle destekleyerek bir poster sunusu hazırlayıp sınıf arkadaşlarınızla paylaşınız.

bilgin cevaplandı
0
bilgin 1.04K Rep.

Poster sunusunu değil ama kısaca bilgileri vereceğim.

Toprak ve erozyon deyinde akla ilk gelen TEMA vakfıdır. Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA)’nın yaptığı çalışmalar, erozyon tehlikesi bilinci oluşturmak, çevre ve Türkiye’nin doğal güzelliklerini korumak, toplumda orman sevgisini oluşturmak, ağaçlandırmayı sağlamak.

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL)

Vakıf, insanı, kültürel mirası ve doğayı bir bütün olarak görür ve bunları korumak için yerel ve ulusal projeler geliştirir.
Erozyon ve çevre sorunlarını ülke gündeminde, canlı tutmak ve farkındalık oluşturmak için umut ve özveri ile çalışmalar yapar.

Greenpeace (YEŞİL BARIŞ)
Greenpeace, çevre sorunlarına dikkat çekmek için etkili, ses getiren eylemler yapmaktadır. Haberlerden hepimiz onları görmüşüzdür. 41 ülkede örgütlenmiş teşkilatın 3 milyon destekçisi bulunur. Ülkemizde 1992 yılından beri ofisi vardır.

bilgin cevaplandı
×

Giriş Yap