Çarşıda, parkta, sokakta, okulda gördüğünüz insanlar birbirine benziyor mu?

Çarşıda, parkta, sokakta, okulda gördüğünüz insanlar birbirine benziyor mu?

1
ahmet 11.84K Rep.

Çevrenizdeki insanları inceleyiniz. Çarşıda, parkta, sokakta, okulda gördüğünüz insanlar birbirine benziyor mu? Aynı şeylere mi ihtiyaç duyuyorlar? Örnekler veriniz.

ozan cevaplandı
0
ozan 13.12K Rep.

Dış görünüşümüz, yaşadığımız olaylara verdiğimiz tepkiler, ilgilerimiz, yeteneklerimiz farklıdır. Dış görünüşlerimiz farklı örneğin; Emre sarı şaçlı, yeşil gözlü, uzun boylu iken Ali siyah saçlı, kahverengi gözlü, kısa boylu olduğunu söylüyor. Duygularımız da farklılıklar gösterir. Kimimiz utangaç kimimiz neşeli kimimiz de alıngan olabiliriz. İlgi alanlarımız da birbirinden farklıdır. Aslı dans etmekten hoşlanırken Eren futbol oynamayı seviyor olabilir. İşte bu çeşitlilik yaşadığımız çevrede her birimizin farklı özelliklere sahip olduğunun bir göstergesidir.

ozan cevaplandı
0
ozan 13.12K Rep.

Çevremizde gördüğümüz insanları incelediğimizde birbirlerine benziyor gözükseler de aslında insanlar arasında büyük farklar olduğunu görmek mümkündür. İnsanların ilgi alanları, yaptıkları işler yetenekleri becerileri hep farklılıklar göstermektedir. İnsanların ihtiyaç duyduğu şeylerde farklılık göstermektedir.

ozan cevaplandı
×

Giriş Yap