Bu kanalın çocuklara yönelik hangi gün ve saatlerde programlar yaptıklarını belirleyerek bu programları takip ediniz.

Bu kanalın çocuklara yönelik hangi gün ve saatlerde programlar yaptıklarını belirleyerek bu programları takip ediniz.

0
ahmet 11.84K Rep.

Performans Görevi

Bu görevde, insanlar arası etkileşimde kitle iletişim araçlarının rolünü fark ederek kitle iletişim araçlarında çocuklara yönelik yapılan programların kalitesini değerlendirmeniz beklenmektedir.

Performans Görevinin Adı: Çocuk Programları
Sevgili öğrenciler, boş vakitlerinizde rahatlıkla seyredebileceğiniz bir televizyon kanalı seçiniz. Bu kanalın çocuklara yönelik hangi gün ve saatlerde programlar yaptıklarını belirleyerek bu programları takip ediniz. Günlük ve haftalık program akışını daha rahat takip etmek için kanalın İnternet adresinden veya günlük gazetelerin televizyon köşelerinden yararlanabilirsiniz.

Bu çalışmayı yaparken aşağıdaki yönergeye uyunuz.
1. Kanalın bir hafta boyunca yaptığı yayın akışında çocuklara yönelik programların içeriğini (haber, eğitim, eğlence) ve süresini tespit ederek çocuklara yönelik yayının toplam yayına oranını bulunuz.
2. Kanalın çocuk programlarının içeriğinin ve kalitesinin yeterli olup olmadığını belirleyiniz.
3. Kanalın çocuk programlarında size göre eksik olan yönlerini belirleyiniz.
4. Belirlediğiniz unsurları içeren bir rapor hazırlayınız. Bu rapor doğrultusunda bu kanaldaki çocuk programları hakkındaki görüş, öneri ve isteklerinizi belirten bir mektup yazarak kanala yollayınız. Mektubunuzda özellikle televizyon kanalının çocuk programlarında ne gibi değişiklikler olmasını istediğinizi nedenleriyle belirtiniz.
Raporunuzu ve mektubunuzun bir örneğini sınıfta sununuz.
5. Göreviniz “Dereceli Puanlama Anahtarı”na göre değerlendirileceğinden puanlama ölçütlerini dikkate alarak çalışmanızı tamamlayınız.

ahmet soruldu
×

Giriş Yap