Batıl inançlarla ilgili bir araştırma yapınız.

Batıl inançlarla ilgili bir araştırma yapınız.

1
ahmet 11.84K Rep.

Batıl inançlarla ilgili bir araştırma yapınız. Edindiğiniz bilgileri defterinize not ediniz.

ozan cevaplandı
0
ozan 13.12K Rep.

Toplumda genellikle cinlerle ilişkilendirilen birçok batıl inanç ve uygulama vardır. Ruh çağırma, falcılık, sihir ve büyü bunlardan başlıcalarıdır.
Ruh Çağırma
Toplumda sıkça görülen batıl inanç ve uygulamalardan biri ruh çağırmadır. Buna göre kâhin, medyum gibi bazı kimseler ölen kişilerin ruhlarıyla iletişim kurduklarını, onlardan gelecekle ilgili bilgiler aldıklarını iddia etmektedirler. Bu amaçla da kendileri gibi düşünen insanlarla ruh çağırma seansları düzenlemektedirler.
Batıl bir inanç olan ruh çağırma uygulamasını benimseyen insanlar bir masanın etrafında toplanmakta, ışıkları söndürüp ölen bir kişinin ruhunu çağırmaktadırlar. Ruhun geldiğine inanan bu kişiler, ondan gelecekle ilgili haber aldıklarını iddia etmektedirler. Ruh çağırma uygulaması bilimsel açıdan imkânsız, dinî açıdan ise boş, batıl bir inançtır. Dinimize göre ölen bir insanın ruhunun yeniden dünyaya dönmesi ve geleceğe ilişkin bilgiler vermesi mümkün değildir.

Falcılık
Geleceği öğrenmek, şans ve kısmeti anlamak amacıyla oyun kâğıdı, kahve telvesi, el ayası gibi şeylere bakarak anlam çıkarma uğraşısına verilen addır. Fal bakıp insanların geleceğine ilişkin yorumlar yapıp bilgiler veren kişilere falcı, kâhin, medyum gibi isimler verilir.

ozan cevaplandı
×

Giriş Yap