Amentü duası hakkında neler biliyorsunuz? sorusunu çevrenizden beş kişiye sorup aldığınız cevapları defterinize yazınız.

Amentü duası hakkında neler biliyorsunuz? sorusunu çevrenizden beş kişiye sorup aldığınız cevapları defterinize yazınız.

1
ahmet 11.84K Rep.

“Amentü duası hakkında neler biliyorsunuz?” sorusunu çevrenizden beş kişiye sorup aldığınız cevapları defterinize yazınız.

ahmet seçilmiş cevap

En iyi cevap

1
ozan 13.07K Rep.

Âmentü; “İnandım.”, İman ettim.” anlamına gelen Arapça bir kelimedir. Âmentü duası her Müslümanın inanması, kabul edip tasdik etmesi gerekli olan İslam’ın iman esaslarını kısa ve öz olarak içerir.


Okunuşu
“Âmentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve rusülihî ve’l-yevmi’l-âhiri ve bi’l kaderi hayrihî ve şerrihî minallâhi teâlâ ve’l-ba‘sü ba‘de’l-mevti hakkun. Eşhedü enlâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlüh.”

Anlamı
“Ben; Allah’a, (c.c.) meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahiret gününe, kadere, hayır ve şerrin Allah’ın (c.c.) yaratmasıyla olduğuna inandım. Öldükten sonra tekrar dirilmek gerçektir. Şahitlik ederim ki, Allah’tan (c.c.) başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Hz. Muhammed (s.a.v) O’nun kulu ve elçisidir.”

ahmet en iyi cevap seçildi
×

Giriş Yap