Ailenize akrabalarınıza arkadaşlarınıza öğretmenlerinize komşularınıza hayvanlara ve doğaya olan sevginizi nasıl gösterirsiniz?

Ailenize akrabalarınıza arkadaşlarınıza öğretmenlerinize komşularınıza hayvanlara ve doğaya olan sevginizi nasıl gösterirsiniz?

1
ozan 13.12K Rep.

Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza, öğretmenlerinize, komşularınıza, hayvanlara ve doğaya olan sevginizi nasıl gösterirsiniz? Aşağıdaki ilgili baloncuklara yazınız.

mhmtdmn seçilmiş cevap

En iyi cevap

1
mhmtdmn 3.89K Rep.

Anne babaların yaptıklarına karşın çocuklarının da onlara karşı görev ve sorumlulukları vardır. Çocukların anne babalarına karşı en önemli görevleri; onlara iyi davranmak, onların sözlerini yerine getirmek ve ihtiyaç duyduklarında ihtiyaçlarını temin etmektir.

Ailede huzur ve mutluluğun hakim olması, anne babaya karşı sevgi ve saygı temeline dayalı bir ilişkinin kurulmasına bağlıdır. Anne babaya sevgi ve saygı, onların sözlerini dinlemek ve onlara gereken değeri vermekle gerçekleşir.

Kardeşler arasında ilişkileri iyi bir şekilde sürdürebilmenin temeli sevgi ve saygıdır. Kardeşler arasında sevgi ve saygının gösterilmesi, kardeşlerin birbirlerini anlayışla karşılamaları; onların iyi geçinmelerini sağlar. Bu da ailede huzur ve mutluluğun oluşmasına katkıda bulunur.

Yaşadığımız toplumda akraba, komşu ve arkadaşlarla ilişkiler kurarız. Nasıl anne babamız ve kardeşlerimizle olan ilişkilerimizde sevgi ve saygı önemliyse komşu ve arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizde de sevgi ve saygı o kadar önemlidir. Dinimiz akrabalık, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerine önem verir. Onlara nasıl davranacağımız konusunda bizlere yol gösterir.

mhmtdmn en iyi cevap seçildi
×

Giriş Yap